Návod na zprovoznění videí na portálu e-senior.czu.cz

Návod na povolení Adobe Flash v prohlížeči Gooogle Chrome

Pro bezproblémové přehrávání videí na portálu e-senior.czu.cz je doporučeno používat vždy nejnovější verzi daného prohlížeče a Adobe Flashplayeru. Zde uvádíme obrázkový návod pro povolení Adobe Flashplayeru, který se po poslední aktualizaci musí povolit ručně.


Přidání výjimky pro web e-senior.czu.cz

Podle obrázku stačí kliknout na ikonku "zabezpečeno" a v sekci "FLASH" nastavit: POVOLIT VŽDY NA TOMTO WEBU

flashNávod na aktualizaci webových prohlížečů

Pro bezproblémové přehrávání videí na portálu e-senior.czu.cz je doporučeno používat vždy nejnovější verzi daného prohlížeče a Adobe Flashplayeru. Zde uvádíme obrázkový návod pro tři nejpoužívanější internetové prohlížeče, dle kterého lze zkontrolovat, je-li na Vašem PC nainstalována nejaktuálnější verze.


Google chrome.

Tento prohlížeč se aktualizuje automaticky. Kontrolu, zda je nainstalována nejnovější aktualizace, lze provést dle níže uvedených kroků:

chrome

Mozilla Firefox.

Tento prohlížeč se aktualizuje automaticky. Kontrolu, zda je nainstalována nejnovější aktualizace, lze provést dle níže uvedených kroků:

Mozilla první obrázek Mozilla druhý obrázek

Internet Explorer

Tento prohlížeč se aktualizuje automaticky pouze v případě, je-li zaškrnuto políčko "Instalovat nové verze automaticky" (č.4). Kontrolu, zda je nainstalována nejnovější aktualizace, lze provést dle níže uvedených kroků:

Explorer


Návod na aktualizaci Adobe Flashplayeru v prohlížeči Mozilla Firefox

Tento návod je použitelný i pro ostatní prohlížeče. Pro aktualizaci je nutné navštívit stránky výrobce softwaru: https://get.adobe.com/cz/flashplayer/ a postupovat dle následujících obrázků:


Mozilla_Flashplayer 1
Mozilla_Flashplayer 2
Mozilla_Flashplayer 3
Mozilla_Flashplayer 4
Mozilla_Flashplayer 5
Mozilla_Flashplayer 6
Mozilla_Flashplayer 7

Adobe Flash player je tímto krokem nainstalovaný. Po stisknutí tlačítka "Dokončit" Vám naběhne reklamní stránka s nabídkou dalších programů od Adobe, kterou můžete zavřít.

Aktualizace Flash playeru u ostatních webových prohlížečů (Google chrome, Mozilla Firefox) je identická.